Eğitimlerimiz

Değerli arkadaşlar 21. yüzyıl beceri ve yeteneklerini ortaya koymak isteyen bireyleri her zamankinden daha çok bilgi öğrenmeye yöneltmektedir. Edindiğimiz bilgilerin yüzde seksenini okuyarak öğrendiğimizi varsayarsak, okuma hızımızı 2 ila 3 kat artması sizce de iyi olmaz mı?

Genellikle bir okurun dakikada 150 ile 250 kelime arasında okuduğunu varsayarak, bir kaç ayda dakikada 400 ile 600 kelime arasına ulaşmak harika olurdu.

Beynimizin çok iyi bir bilgi işleme hızı vardır. Tabi gözlerimizin yeterince kelimeyi yalın ve düzenli beyne ulaştıramaması bir kısım zihinsel işlem boşlukları oluşturabilir. Bu hayal baloncukları akşam yenebilecek yemeği, en son bilgisayarda ki oyun karelerini, telefona gelebilecek mesajları, izlediği televizyon dizisinin karelerini yerleştirir. Bu durumda doğal olarak bilginin hafızaya kötü yerleşmesine, hatta bilginin kullanılması esnasında bir kısım basit hata ve dikkatsizliklere sebep olur.

İyi bir şoför nasıl yolun durumuna göre hızını ayarlıyor ise iyi bir okuyucuda okuduğu metne göre hızını ayarlayabilir.

Hepimizin duyduğu ‘‘ Bak evladım anlayarak ve yavaş yavaş oku ’’ ifadesini duyanlara sesleniyorum. Çok hızlı okuyarak daha iyi anlayabiliriz. Neden Hızlı Okuma?

Felsefemiz
Amacımız imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır
Moshe Feldenkrais
torus-akademi-hizmetleri

Dil edinimi konusunda tecrübeli kadromuz sayesinde İngilizce’yi korkulu rüyanız olmaktan çıkardık. İhtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru metodları kullanarak sonuca ulaştırmayı amaçlıyoruz. İster işinizde terfi almak için isterseniz geleceğiniz için İngilizce öğrenmek isteyin biz hedeflerinize ulaşmanız için yanınızdayız…

Torus Akademi Eğitmenleri